«

»

lis 06

Kasy fiskalne od nowego roku 2013 także dla Ciebie

kasa fiskalna

kasa fiskalna

Kasy fiskalne 2013

Kasy fiskalne od nowego roku 2013 także dla Ciebie

O ile jesteś szczęśliwym przedsiębiorcą, działającym na Naszym rynku a do tej pory nie posiadałeś okazji korzystać kasy fiskalnej – to możesz być pewny że w tym roku będziesz musiał nabyć takie urządzenie.
W tej chwili słyszę Twoje zapytanie – po co? Teraz, Minister Finansów szykował nam noworoczny upominek w postaci zejścia o połowę obowiązującego aż do tej pory zakresu obrotu sprzedaży detalicznej z 40 tysięcy złotych do 20 tysięcy złotych. W efekcie niniejszego zagrania dowolne firmy o obrocie większym niż 1666zł co miesiąc – są zobligowane do prowadzenia rejestracji zdarzeń gospodarczych za pomocą kasy fiskalnej albo drukarki fiskalnej.

kasa fiskalna

kasa fiskalna

Możliwym powodem takiego manewru ze strony Ministra, jest zdarzenie że w maju zeszłego roku w obowiązek posiadania kasy fiskalnej wstąpili lekarze i notariusze. Ministerstwo nie odnotowało jednakże pożądanego przyrostu podatników którzy nabyliby te urządzenia. Sprytni (trudno się dziwić) podatnicy, rozpoczęli bowiem zaniżać własne obroty co skutkowało nie przewyższaniem obowiązującej wielkości obrotu 40 tysięcy złotych.
Uważam że w tej chwili powyższa sposobność pozostanie całkiem usunięta. Albowiem uzyskanie obrotów niższych aniżeli 1666zł miesięcznie, będzie wywoływało zainteresowanie Organów Kontroli Skarbowej, co do opłacalności a co za tym idzie sensowi prowadzenia działalności gospodarczej.
Kontrola Skarbowa, posiadająca odpowiednio rozliczne prawa do totalnej inwigilacji podatników, w wypadku obiekcji odnośnie braku stosownych obrotów – zada niechybnie pytanie skąd mamy pieniądze na życie, urlop, lokaty w banku, samochód, mieszkanie, spłatę rat długów.
To nieco ponure, jednak dobrze radzę zastanowić się nad wszelkimi „kombinacjami” odnośnie zaniżania obrotów, gdyż „ręka sprawiedliwości” Urzędu Skarbowego jest nadzwyczaj surowa. Nieraz za niedużą schowaną sumę możemy ponieść niewspółmierne koszty.

kasy fiskalne

kasy fiskalne

Kasy fiskalne i drukarki fiskalne dostarczane przez naszą firmę są niezmiernie wysokiej jakości. Nie oznacza to w żadnym przypadku iż będą one drogie. Wartość zakupu urządzenia fiskalnego – nie dość że włączamy jako normalny wydatek i odliczamy VAT – to prócz tego mamy możliwość odzyskania aż 700zł netto od każdego zakupionego (jedynie podczas początkowego zakupu) urządzenia.
Rachunek jest prosty a cena urządzenia umie dzięki temu spać do 500zł, 300zł, 100zł a sporadycznie nawet do 0zł

Dodaj komentarz